Informacja o prawach przysługujących wnioskodawcy

Informacja o prawach przysługujących wnioskodawcy

Postprzez Gosia » 05 Paź 2015, 13:32

Witam,
Ponownie wracam do tematu zatwierdzenia projektu robót geologicznych i zamieszczania we wniosku informacji o prawach, jakie przysługują wnioskodawcy do nieruchomości.
Mam taką sytuację - Pan składa wniosek o zatwierdzenie projektu robót geologicznych na wykonanie studni. Do wniosku dołącza akt notarialny i skrócony odpis aktu małżeństwa. Z analizy tych aktów oraz wypisu z rejestru gruntów wynika, iż właścicielem działki jest żona tego pana i jest to jej majątek osobisty, gdyż nabyła działkę przed ślubem.
Moje pytanie jest takie - jakie prawo przysługuje temu panu (jako wnioskodawcy) do nieruchomości, na której chce wykonać studnię. Moim zdaniem żadne.
Jaką informację o prawach powinien podać we wniosku, czy też jakie dokumenty powinien jeszcze przedstawić, aby spełnione były warunki ustawy. Może wystarczy zgoda żony na wykonanie prac geologicznych. Macie jakiś pomysł, jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam serdecznie :D
Gosia
inżynier *
 
Posty: 31
Rejestracja: 16 Sty 2014, 12:09

Re: Informacja o prawach przysługujących wnioskodawcy

Postprzez Hubert » 05 Paź 2015, 14:30

Zgoda żony będzie konieczna, a opis sposobu, w jaki sposób mąż pozyskał zgodę - bezcenny. :)
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Informacja o prawach przysługujących wnioskodawcy

Postprzez idait » 07 Paź 2015, 08:30

w mojej opinii problemu nie ma,
we wniosku podał informację o prawach jakie mu przysługują i wymagania ustawy tym spełnił. Jednakże aby przystąpić do wykonywania studni zgodę żony musi uzyskać (art 85b), a w jakiej formie to już chyba reguluje KC.
idait
technik **
 
Posty: 22
Rejestracja: 14 Sie 2015, 09:39


Wróć do projekty robót geologicznych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron